Ara.27

Hesabını Kitabına Göre Ayarla

Hesabını Kitabına Göre Ayarla

Bugün hesabıma e-haciz geldi. 2014’te işlenen bir cezadan ötürü desem de inanmayın. Çünkü iş içinde iş var. Pandora’nın kutusunu aralayalım.

Ben gişeciyim paraları koyduğumuz nakit çekmecesinde tuzak para bölümü olur. Herhangi bir soygunda ilk olarak burda bulunan paralar verilir ki gizli alarm polis merkezine direk ulaşşın. Direk ulaşıyor, güvenlik merkeziyle birlikte ayn anda polis nerkezine ulaşıyor. Alarm çalmış haberimiz yok polis geldi ikinci kasada alarm çaldı dedi bir yanlışlık olduğunu beyan etmeme rağmen telsiz ile merkeze söyledi. Orada ki şahıs dedi ki şahsı alın merkeze götürün. O aralar çok iyi reklamı yapılırdı polislerin. Polise güven teması verilirdi. Benimde o anlık gafletimle gittim merkeze. Öğle arasına denk geldiği için yemeğede gidecekleri için acil bir durum gibi siren ile gittik. Uydurma bir tutanak imzalatarak beni aldıkları yere götürdüler. Vicdanen rahat etmek için sanırım. Çünkü hakkım yenmişti. Bugün olsa hiç bir polise güvenmem. Güvenmem için babamın oğlu olması lazım. Neden? O gün ben anladım hesabımı kitabıma göre ayarlamalıyım.

Artık avukatımı istiyorum. Neyse kabahatler kanununa göre 189tl para cezası yazdılar. Tabii bu alarm merkezli yanlış alarm vermesinden dolayı kabak benim başıma patladı. Çünkü polis alarm merkeziyle mutabakat yapacağına en kısa kılıf nasıl dikilir, dikiş nakış kursunda onlara böyle öğretmişler. Velhasıl kurum parayı ödedi 141.25Tl idi sanırım. Erken ödeme olduğu için indirimli.

2014’te ki olay şimdi 2018’de karşıma çıkıyor. Hesabıma e-haciz geliyor. neden? Çünkü paranın yattığı hesap farklı bir hesap sanırım. Devletin birden fazla ayrılan hesapları var. E- hacizide normal yatması gereken hesaptan sorgulayınca yatmadığı gözükünce direk bloke koymuşlar hesaba. Burada parayı yatırdığım memurunda suçu var tabii.

Ey gençler siz siz olun her şeyi yazılı olarak arşivleyin. Olurda bir gün karşınıza birisi çıkar. Ver parayı der. Sizde dersiniz ne parası. İşte Aha da belge dersiniz. Bende dedim tabii. Şimdilerde blokenin kalkmasını bekliyorum.

Velhasıl bir kişinin girdi çıktısını muhasebe edemeyen devlet, kim bilir neyin hesabını yapıyordur şu aralar kim bilir…

Zâhirî İlimler,Çalışmalarım
Share this Story:
  • facebook
  • twitter
  • gplus

About Taner Tapan

Okuyorum, Düşünüyorum, İstiyorum, Çabalıyorum, Düşüyorum, Kalkıyorum, Yoruluyorum, Dinleniyorum, Yazıyorum.

Leave a comment

Comment